OVALERT All In One byl oceněn Zlatou medailí

0
komentáře
Zlatá medaile, AnimalTech, CRV, Ovalert All In One

Společnost CRV Czech Republic na letošním veletrhu AnimalTech v Brně zaujala odbornou porotu systémem OVALERT All In One. Ocenění Zlatá medaile řediteli obchodu a marketingu Ing. Jiřímu Adamovi předal ministr zemědělství Ing. Marian Jurečka, který rovněž navštívil náš stánek.

 

Tento komplexní systém chovatelům umožňuje sledovat aktivitu i zdravotní stav zvířat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a výrazně tak napomáhá udržet zdravá stáda s dobrými výsledky reprodukce.

OVALERT All in One přispívá k lepším výsledkům stáda, zlepšuje ekonomiku chovu (nižší náklady na inseminaci, léčení zvířat, hormony či neprodukční dny, zvýšení příjmů za mléko, úspora pracovní síly) a zefektivňuje práci i využití času chovatelů dojného skotu.

OVALERT All in One je komplexní řešení na zlepšení reprodukčních ukazatelů stáda (např. zkrácení mezidobí, snížení počtu inseminací, zvýšení % březích krav) a sledování zdravotního stavu plemenic (24/7 monitoring příjmu potravy, přežvykování a aktivity).

Systém velmi spolehlivě detekuje říje, určuje nevhodnější dobu inseminace a varuje při podezření na zdravotní problém např. z důvodu delší neaktivity daného zvířete (upozornění mohou chodit i formou SMS či e-mailu).

Chovatel si může zvolit verzi s pozičním systémem, který dokáže určit pozici zvířat s přesností na jeden metr, nebo připojit identifikaci pomocí ISO čipů.

Velkou výhodou OVALERTu je propojení na externí zdroje dat, jako např. dojírny, KU, inseminace, ČMSCH, SireMatch atd. To umožňuje mít veškerá potřebná data na jednom místě a šetří čas, protože odpadá nutnost duplicitního zadávání informací.

První verze systému OVALERT byla představena cca před dvěma lety a důkladně otestována v rámci několika pilotních farem. V současné době už ho používá 25 stájí, což představuje cca deset tisíc krav i jalovic plemen holštýn i české strakaté.

CRV se snaží chovatelům nabízet komplexní služby – ne pouze prodej inseminačních dávek, ale také software na řízení stáda, odborné poradenství v oblasti šlechtění a reprodukce a samozřejmostí jsou služby jako inseminace či sonografické vyšetření. Nechce být pouhým dodavatelem, ale partnerem, na kterého se chovatel může kdykoliv obrátit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *