Bonagro, a.s. – první podnik v ČR zapojený do programu HerdOptimizer

Posted by in category

V rámci pilotního programu jsme odebrali vzorky všech 420 dojnic. Pro co nejobsáhlejší porovnání genomiky se skutečností jsme u jednotlivých krav kromě informací o produkci zaznamenávali i množství informací o zdraví, jako např. výskyt mastitid, problémy s paznehty či obtížná zabřezávání, a i u těchto znaků nám výsledky genomiky skutečnost jen potvrdily.

Dříve jsme o kravách a jalovicích kromě původu nevěděli prakticky nic. Dnes už máme k dispozici komplexní informace, na základě kterých můžeme spolehlivě identifkovat ta nejlepší a nehorší zvířata, a můžeme tak naše stádo smě…

více zde ›

ZOD Opatovec – Farmsoft

Posted by in category

S programem Farmsoft pracuji několik let a je mi dobrým pomocníkem při řízení a organizaci stáda. Důležitá je pro mě pomoc společnosti CRV při řešení případných problémů nebo možnost přidávání nových funkcí do programu.
Petr Škranc, ZOD Opatovec (560 dojnic; celkem 1.500 ks skotu)

více zde ›

Agra Horní Dunajovice – Farmsoft

Posted by in category

Dnes jsem již dlouhodobým uživatel programu, jelikož s Farmsoftem pracujeme třetím rokem. Program za toto relativně krátké období ušel opravdu dlouhou cestu. Je důležité, že se neustále vyvíjí a zdokonaluje. Do Farmsoftu zadávám všechny informace včetně léčení a svých osobních poznámek. Dobře totiž vím, že čím více údajů do programu zadám, tím přesnější data se mi na oplátku dostanou zase zpět. Ve výsledku má pro mě Farmsoft cenu dalšího člověka na stáji.
Ing. Milan Choura, AGRA Horní Dunajovice, a.s., farma Žerotice

více zde ›

Statek Litobratřice – Farmsoft

Posted by in category

Farmsoft nahradil náš starý PC SKOT letos v březnu. Přestože má PC SKOT spoustu funkcí, jeho uživatelské rozhraní MS-DOS pro mě, jako začátečníka, nebylo zrovna přívětivé. Hledali jsme proto adekvátní náhradu. Na Farmsoftu si ceníme právě jeho přirozené intuitivity. Pracovat s ním jsme se naučili velice rychle. Důležité je, že kdykoli máme k programu nějaký dotaz či prosbu, máme se na koho obrátit. Stačí jen zavolat INP specialistům CRV, kteří nám vždy ochotně pomohou.
Petr Cigánik, Statek Litobratřice, s.r.o

více zde ›

ZD Jiřice – Farmsoft

Posted by in category

Na přítomnost Farmsoftu na naší farmě jsme si zvykli velice rychle a dnes už si práci bez něj ani nedovedu představit. Stal se pro nás každodenním pomocníkem, ve kterém najdeme veškerá potřebná data k efektivnímu řízení našeho stáda. S oblibou také využíváme jeho mobilní verzi, která nám umožňuje přístup k těm nejdůležitějším základním údajům o našich zvířatech kdykoli a kdekoli. Farmsoft je pro nás důležitým nástrojem, který usnadňuje práci.
Marta Pavlačková, ZD Jiřice, farma Troskotovice

více zde ›