Uncategorized @cs

Prezentace výsledků genomování plemenic

Dne 31.7.2019 proběhla prezentace výsledků genomického testování zvířat společnosti Bonagro a.s. Seminář se konal za účasti zástupců zemědělského podniku, výživářské společnosti Mikrop Čebín a.s., VFU Brno a společnosti CRV.

Přednášku zahájil vedoucí živočišné výroby Ing. Jan Vojta základními informaci o zemědělském podniku a k situaci na trhu s komoditami. Za CRV zahájil ředitel Ing. Jiří Adam, který uvedl informace k programu HerdOptimizer a pilotnímu projektu genomování plemenic.

Hlavní slovo si následně vzal šlechtitel Ing. Roman Hruda, který prezentoval vlas…

více zde ›
Ing. Ladislav Martinec, Ing. Jiří Adam, CRV

Změna ve vedení firmy

K 1.7. dochází v CRV ke změnám ve vedení. Ing. Ladislav Martinec, který zde úspěšně působil téměř 11 let, se rozhodl pokračovat v kariéře mimo CRV. V pozici generálního ředitele a jednatele CRV Czech Republic ho nahradí Ing. Jiří Adam, funkci generálního ředitele obchodní jednotky Střední Evropa nově převezme Axel Escher.

Ladislavovi děkujeme za vše, co pro firmu, zákazníky i zaměstnance vykonal. CRV pod jeho vedením dokázala rozšířit svou vedoucí pozici na českém trhu a vybudovat si postavení poskytovatele progresivních moderních řešení pro chov skotu v České repub…

více zde ›
Orlický pohár 2019

Orlický pohár 2019

Soutěžní přehlídka českého strakatého skotu z podhůří Orlických hor letos zavítala na nové místo, do podniku ZOPOS Přestavlky a.s. na jeho farmu ve Svídnici. Moderní a vzorně upravenou Svídnickou farmu i výstavní program si podle prezenční listiny prohlédlo téměř 500 návštěvníků, kteří si užívali příjemné atmosféry, dobrého jídla i pití a možností setkání s obchodními partnery nabízejícími služby a techniku pro chov skotu a s přáteli.

 

ZOPOS Přestavlky chová české strakaté plemeno s užitkovostí kolem 19,5 l/ks/den. Průměrné stavy krav v základním stádu se p…

více zde ›
Zlatá medaile AnimalTech, HerdOptimizer

HerdOptimizer od CRV získal prestižní cenu

CRV na Národní výstavě hospodářských zvířat již podruhé za sebou získala prestižní cenu „Zlatá medaile Animal Tech 2019! V roce 2017 to bylo za Ovalert, letos pak za revoluční HerdOptimizer.

Porota v čele se svým předsedou Jiřím Maškem, děkanem České zemědělské univerzity v Praze, ocenila 6 exponátů z celkových 30 přihlášených. Ceny na slavnostním ceremoniálu předali ministr zemědělství Miroslav Toman a generální ředitel Veletrhy Brno a.s. Jiří Kuliš.

CRV dlouhodobě poskytuje chovatelům skotu nejen špičkovou genetiku, ale také řadu inovativních řešení pro řízení …

více zde ›
HG-449 Rolls

Rolls je stále nejlepším Fleckvieh býkem dle GZW!

Začátkem dubna byly publikovány nové plemenné hodnoty. Velkou radost nám dělá HG-449 Rolls (Walk x Waldbrand), který i ve velké konkurenci AT-DE-CZ populace již potřetí za sebou obhájil první pozici v žebříčku GZW! (Poprvé v historii se stal TOP 1 GZW býkem ve společném DE-AT-CZ žebříčku býk z českého chovu v srpnu 2018, a to právě Rolls ze Zemědělského družstva Nová Ves-Víska v majetku CRV!)

Z holštýnů pak „zlatou medaili“ v top SIH získal NEO-442 Nilson, ale za zmínku stojí řada dalších býků – můžete si o nich přečíst v nadcházejícím čísle Chovu skotu.

více zde ›