Uncategorized @cs

HG-449 Rolls - top 1 GZW

Rolls obhájil pozici nejlepšího býka společného žebříčku GZW!

V srpnu se poprvé v historii stal TOP 1 GZW býkem ve společném DE-AT-CZ žebříčku býk z českého chovu, a to HG-449 Rolls (Walk x Waldbrand) ze Zemědělského družstva Nová Ves-Víska v majetku CRV! Svou pozici obhájil i v prosinci.

Chov v Nové Vsi je známý svým velice kvalitním genetickým potenciálem. V loňském roce na sebe ve spolupráci s CRV upoutal pozornost i německých a rakouských společností, protože se zde narodil býček s doposud nejvyšší hodnotou GZW (07/2017: GZW 150). Matka býka pochází z rodiny, kterou CRV dlouhodobě využívá pro šlechtění, a proto ji také vyb…

více zde ›
ZOD Opatovec

OVALERT očima zákazníků

„V dnešní době, kdy není na trhu práce dostatek kvalitních lidí, přináší Ovalert velké usnadnění práce. Na základě upozornění systému děláme až 2/3 inseminací, nenahraditelný je zejména při vyhledávání nočních říjí.

Je také velkým pomocníkem při sledování žraní. Nejsem schopna u 500 krav vědět o každém problému, Ovalert mě ale na každou změnu upozorní a krávě, která nežere, se můžu začít včas věnovat. Při vysokých teplotách během léta jsem díky Ovalertu přišla i na coli záněty, kdy kráva přestala žrát a dojit. Nežravá zvířata kontroluji jako první, až pak se věnuji …

více zde ›
Orlický pohár 2018, CRV, Verměřovice

Orlický pohár 2018

Devátý ročník tradičního putovního poháru chovatelů z podhůří Orlických hor tentokrát hostilo na své farmě ve Verměřovicích Podorlicko a.s. Mistrovice. Počasí akci přálo a účast byla rovněž velká.

Vítězkou soutěžní přehlídky 30ti krav se stala již potřetí Péťa – dcera Kinga z domácí farmy. Pohár za nejlepší kolekci získalo Podchlumí a.s. Česká Rybná.

Velký dík patří pořadatelům a vystavovatelům za úžasné prostředí a výbornou prezentaci českého strakatého skotu.

Fotky z akce si můžete prohlédnout na www.facebook.com/crvcz

více zde ›

Květnové výběry plemenných býků

Na výběru v Zásmukách byli předvedeni mimo dvou synů Walka i současně nejlepší syn Minta – Malawi, a jeden z nejlepších synů Hendorfa – Hawai.

Do inseminace byly vybráni první 3 synové Walka v majetku CRV, mezi nimi i býk s aktuálně nejvyšší hodnotou GZW 145! TOP1 býk populace DAC se narodil v ZD Nová Ves-Víska a dostal jméno Rolls.

více zde ›

Změna organizační struktury společnosti CRV

Společnost CRV reorganizuje své působení na globálním trhu. Cílem je přizpůsobit firemní strukturu novým strategickým cílům a novým výzvám, které se na trhu objevují. Vzniká proto mj. nová obchodní jednotka BU Data, která bude zastřešovat, jak už název napovídá, všechny aktivity ohledně zpracování či distribuce dat a vývoje nových informačních produktů.

Kromě některých dalších změn dochází v Evropě s účinností k 1.9.2018 ke sloučení aktivit CRV v Německu a České republice. Tato nová obchodní jednotka bude mít zodpovědnost za obchodní a výrobní činnost v České republ…

více zde ›